Foto IPP/Massimo Rana Torino 09-05-2017 Calcio Champions League 2016/2017 Juventus - Monaco nella foto esulta mario mandzukic Italy Photo Press - World Copyright Photo: Italy Photo Press/PIXSELL Photo: Italy Press Photo/PIXSELL
U uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka uspješniji je bio Juventus koji je pobijedio Monaco 2:1 i tako izborio plasman u finale Lige prvaka. Juventus je i u prvom susretu slavio u gostima kod Monaca s 0:2.

Mandžukić peti Hrvat koji se upisao u strijelce u polufinalu Lige prvaka

Monaco je dobro ušao u susret i već u šestoj minuti mogli su doći do vodstva, no udarac mladog Mbappea završio je na stativi. Loša vijest za Juventus dogodila se već u desetoj minuti kada je teren morao napustiti Khedira zbog ozljede zadnje lože, no Juventus je i bez Khedire uspio uspostaviti terensku inicijativu i stvoriti ozbiljne prigode prema vratima hrvatskog reprezentativca Danijela Subašića. U 22. minuti Dybala je odlično proigrao Gonzala Higuaina, no napadač Juventusa nije uspio poentirati iz vrlo izgledne prigode. Tri minute kasnije ponovno sjajna prilika za Juventus, Higuain je proigrao hrvatskog napadača Marija Mandžukića, koji je sjajno pucao, a vratar Subašić još ljepšom obranom spasio svoju mrežu od pogotka. U 28. minuti ponovno prilika za Juventus, Pjanić i Dybala su kombinirali, te je mladi Argentinac nakon toga pucao prema vratima Monaca, no Raggi je sjajno reagirao i blokirao udarac, te tako spasio svoju momčad od sigurnog pogotka. Pet minuta kasnije Juventus dolazi do početnog vodstva na utakmici i tako riješava pitanje prolaska u finale najelitnijeg natjecanja. Dani Alves je ubacio i na drugoj stativi sjajno pronašao Marija Mandžukića koji puca, no Subašić mu brani prvi pokušaj, ali ipak odbijenu loptu je hrvatski napadač zakucao u mrežu te tako započeo konačan kraj francuske momčadi i u potpunosti otvorio vrata Juventusovom odlasku u Cardiff i finale Lige prvaka. Zanimljivo, popularni Mandžo je postao peti Hrvat koji je zabio u polufinalu Lige prvaka. Prije njega isto su učinili Zvonimir Boban, Robert Špehar, Dado Pršo i Ivica Olić, a u strijelce u polufinale Lige prvaka upisao se i Boris Živković, no on je 2002. godine pogodio vlastitu mrežu. U 38. minuti ‘stara dama’ je mogla povećati vodstvo, Mandžukić je sjajnom dugom loptom pronašao Higuaina, no udarac argentinskog napadača ponovno sjajno brani Subašić. Prije odlaska na odmor Juventus povećava vodstvo na 2:0. Mendy se neobjašnjivo poigravao pred svojim kaznenim prostorom te mu loptu krade Dani Alves koji dodaje za Dybalu, ali Subašić ponovno vrhunski reagira i odbija loptu u korner koji je na kraju se ispostavilo bio koban za Monaco. Udarac iz kuta je hrvatski vratar odbio tek na nogu Dani Alvesa koji je sa 20 metara silovito pogodio za 2:0.

Juventus primio pogodak nakon 690 minuta igre, Mbappe najmlađi strijelac

U drugom dijelu gosti dolaze do počasnog pogotka. Moutinho je u 69. minuti lijepo prošao po lijevoj strani i u petercu pronašao mladog Mbappea koji iz blizine pogađa za konačnih 2:1. Vrlo zanimljiv je podatak da je ovo Juventusu tek prvi primljeni pogodak ove sezone u Ligi prvaka nakon 690 minuta igre. Posljednji pogodak ‘stara dama’ je primila još u studenom prošle godine kada je mrežu Juventusa zatresao Sevillin Nico Parejo. Istodobno, Mbappe je ovim pogotkom postao najmlađi strijelac u polufinalima Lige prvaka s 18 godina i 140 dana.

Juventus je tako pitanje pobjednika i prolaska u finale riješio u prvih 45 minuta, a u finalu će igrati protiv boljeg iz susreta Atletico Real Madrid. Kraljevski klub je u prvom susretu na Santiago Bernabeu slavio s 3:0.

Juventus je u povijesti igrao sedam puta u finalu Lige prvaka, a u dosadašnjih šest susreta osvojili su dva puta Ligu prvaka.

Marko Pjaca nije konkurirao za ovaj susret zbog ozljede koljena.